Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Europos aplodismentai – kvartalui Rasose

foto: K. Mankauskas

Kalbantis su užsienio kolegomis apie architektūrą, dažnai tenka išgirsti klausimą – o kaip šiuolaikinė Lietuvos architektūra atrodo Europos kontekste? Kur po 26 metų nepriklausomybės esame – pirmoko ar lygiaverčio kolegos lygyje? Šiemet vasaros pradžioje įvykęs Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimo – Mies van der Rohe prizo – renginys davė objektyvų atsakymą: geriausi Lietuvos architektūros pavyzdžiai savo kokybe nenusileidžia kitiems europietiškiesiems.
Ankstesnėse „Reikia architekto“ laidose kalbėjomės su Mies van der Rohe 2017-ųjų metų apdovanojimo laureatais ir finalistais: daugiabučio DeFlat Amsterdame, socialinio būsto Navez Briuselyje, Katynės muziejaus Varšuvoje architektais. Šios rugpjūčio 10-tosios laidos scenoje – Lietuvos architektai. Nes šiemet pirmą kartą istorijoje į geriausių Europoje sukurtų naujų kūrinių keturiasdešimtuką, atrinktą iš daugiau kaip 350-ies pateiktų projektų, pateko ir mūsų šalies architektų kūrinys. Remiant Lietuvos kultūros tarybai, po Europą keliaujančioje Mies van der Rohe apdovanojimo parodoje ir leidinyje pristatytas architektūros studijų „Paleko ARCH studija“ ir „Plazma“ (architektai Rolandas Palekas, Bartas Puzonas, Petras Išora, Rytis Mikulionis, Gytis Vaitkevičius ir Povilas Daugis) suprojektuotas gyvenamųjų namų kvartalas Vilniuje „Rasų namai“. Laidoje – pokalbis su kūrybinės komandos atstovais architektais Rolandu Paleku ir Ryčiu Mikulioniu.

Projekto pristatymą Mies van der Rohe apdovanojimų renginyje (http://miesarch.com/work/3429) iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

Laidos klausykite 2017 m. rugpjūčio 10 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal