Lietuvos architektų sąjunga

Nėra to sklypo, kuris netiktų geram būstui

Serge Brison
Rodos, kur jau kur, o socialinio būsto projekte, kur svarbu statyti paprastai ir pigiai, architektūra tikrai nieko nenustebinsi.  Tačiau šiemet Jaunojo architekto prizas, įteikiamas prestižinio Mies van der Rohe apdovanojimų metu už geriausią per pastaruosius du metus sukurtą architektūrą, atiteko būtent socialinio būsto Briuselyje autoriams jauniems architektams iš Belgijos MSA/V+
„Visuomenė keičiasi. Europa ką tik išgyveno resursų trūkumą, socialinės gerovės iššūkius. Europoje perstatymo, antrinio teritorijų, pastatų panaudojimo, būsto tankiai užstatytose teritorijose kūrimo tema labai aktuali. Ir šiame projekte architektai yra išeitis siūlantys mąstytojai, o ne tik dizaino kocepcijų piešėjai“ – apie Navez daugiabutį sako Mies van der Rohe fondo direktorė Anna Ramos.
 
Liepos 13d. laidoje apie socialinio būsto kūrybą, procesą ir iššūkius kalbamės su MSA/V+ biurų architektais: Jean-Marc ir Alain Simon, Benoit Miritz, Julien Delofre ir Thierry Decuypere.

Apie radijo laidą „Reikia architekto“

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal