Lietuvos architektų sąjunga

Multifunkcinio komplekso Konstitucijos prospekte konkursą laimėjo „Studio Libeskind“

 

 
Šiandien baigėsi multifunkcinio komplekso k18B, iškilsiančio sostinės Konstitucijos prospekte ties Baltuoju tiltu, tarptautinis architektūrinis konkursas. Jį laimėjo vieno žymiausių pasaulio architektų Daniel Libeskind studija „Studio Libeskind“.
Antrąją vietą konkurse laimėjo lietuvių „Architektūros kūrybinės grupės“ projektas. Trečioji vieta atiteko „Studio Fuksas“ pasiūlymui. Laimėtoją ir prizininkus išrinko dvylikos narių komisija, kurią sudarė konkurso organizatorių – Lietuvos architektų sąjungos, Vilniaus miesto savivaldybės, investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ bei Kultūros paveldo departamento atstovai.
Daniel Libeskind yra vienas žymiausių pasaulio architektų, kurio darbai puošia didžiausius pasaulio miestus. Tarp garsiausių jo darbų – Žydų muziejus Berlyne, Metropoliteno universiteto Doktorantūros centras Londone, M. Volio centras Barlano universitete Tel Avive ir daugelis kitų. 2003 m. D. Libeskindas tapo vyriausiuoju Niujorko Pasaulio Prekybos Centro atstatymo architektu. 
„Daniel Libeskind yra pripažintas pasaulinio garso architektas ir man ypatingai džiugu, kad per artimiausius keletą metų miestas pasipuoš net keletu jo darbų. Tarp jų ir jau skelbti Modernaus meno centro bei, jei atsiras privatus investuotojas, Sporto ir sveikatingumo centro „Vilnius beacon“ (Vilniaus švyturys) projektai. D. Libeskind išsiskiria savitu stiliumi, ypatingu erdvės pojūčiu bei ypač originaliais architektūriniais sprendimais. Taip pat džiaugiuosi, kad šis įvykęs tarptautinis konkursas nustatė aukščiausią kokybės standartą ateities projektams, kurių Vilniuje bus dar ne vienas“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
„Studio Libeskind” projekte yra geriausiai suderintas racionalus funkcijos paskaičiavimas ir skulptūrinė, labai charizmatiška architektūros forma. Tai iš esmės ir lėmė, kad šis projektas laimėjo komisijos narių simpatijas. Man asmeniškai labai džiugu, kad Vilniuje atsiras kitos kategorijos architektūros objektas, neabejotinai išliksiantis ateinančioms kartoms, kaip naujo požiūrio, naujos epochos architektūroje ženklas. Šis projektas pakels kartelę visiems sostinės architektūrinės kalvos teritorijoje ateityje statomiems objektams”, – sakė Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Pranas Šaliamoras. 
Be prizininkų, konkurse dalyvavo žymūs Lietuvos ir pasaulio architektų biurai: „Arrow“ ir „PLH Arkitekter“ iš Danijos, estai „KOKO Architects“ bei žymiausios Lietuvos architektų kompanijos – „R.Paleko ARCH studija“, „SP Architektų Grupė“, „G. Natkevičius ir partneriai“ ir „Arches“. 
Šiuo metu konkurso darbų ekspoziciją galima apžiūrėti verslo centre „K29“ (Konstitucijos pr. 29, Vilnius). Nuo š.m. gegužės 3 d. ekspozicija bus perkelta į Lietuvos architektų sąjungą (Kalvarijų g. 1, Vilnius)  
KONKURSO DARBAI 
Libeskind studio (I vieta)
 
 
 
 
 
 
 
AKG (II vieta)
 
 
 
 
 
 
 
Studio Fuksas (III vieta)
 
 
 
 
 
 
 
ARCHES
 
 
 
 
 
 
 
ARROW 
 
 
 
 
 
 
 
G.Natkevičius ir partneriai
 
 
 
 
 
 
 
KOKO Architects 

<

 
 
 
 
 
 
 
Paleko ARCH studija
 
 
 
 
 
 
 
PLH Arkitekter 
 
 
 
 
 
 
 
SP Architektų grupė
 
 
 
 
 
 
 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal