Lietuvos architektų sąjunga

Šv. Jokūbo kvartalo architektūrinio konkurso sąlygos koreguojamos dėl naujo priimto akto

Apibrėžtų Vilniaus Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios, dominikonų vienuolyno ansamblio ir Šv. Jokūbo ligoninės statinių komplekso teritorijos ir apsaugos zonos ribų planas

Š. m. sausio 21 d. Kultūros paveldo departamentas įregistravo naują aktą (Nr. KPD-RM-2743), kurio Pirmoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nustatė naujas vertingąsias Vilniaus Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios, dominikonų vienuolyno ansamblio ir Šv. Jokūbo ligoninės statinių komplekso savybes.

Dėl šios naujos aplinkybės Lietuvos architektų sąjunga koreguoja anksčiau skelbto „Licėjaus ir viešbučio su konferencijų centru Vasario 16-osios g. 1“ architektūrinio konkurso sąlygas. Kadangi Aktas nustato naujus urbanistinio-architektūrinio teritorijos vystymo apribojimus ir galimybes, jis reikšmingai pakeis konkurso sąlygas ir įtakos konkursui pateikiamus sprendinius.

Konkurso terminai bus adekvačiai pratęsti, kad konkurso dalyviai galėtų parengti pasiūlymus pagal naujas sąlygas.

Lietuvos architektų sąjunga paprašė Kultūros paveldo departamento paaiškinti naują Aktą. Kultūros paveldo departamentas parengs individualų apsaugos reglamentą teritorijai, kuriame bus nurodyti konkretūs apsaugos reikalavimai ir galimybės plėtrai.

Konkurso sąlygos bus koreguojamos, į jas integruojant Kultūros paveldo departamento pateiktus paaiškinimus bei individualų apsaugos reikalavimą, ir paskelbtos viešai bei išsiųstos konkurso dalyviams.

 „Atlikę būtinus sąlygų pakeitimus, konkursą tęsime toliau“ sako Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė, „šioje itin jautrioje Vilniaus vietoje skubėti priimti sprendimus, kurie mus lydės daugelį dešimtmečių, negalima. Todėl sieksime, kad tarptautinei vertinimo komisijai pateikiami darbai atitiktų visus tiek šiai teritorijai galiojančio detaliojo plano, tiek ir apsaugos reglamentų reikalavimus“.

Šiuo metu konkurso sąlygos koreguojamos ne tik aktyviai bendradarbiaujant su Kultūros paveldo departamentu, bet ir su Lietuvos architektų rūmais, kurių ekspertizei Lietuvos architektų sąjunga buvo pateikusi konkurso sąlygas praėjusių metų gruodžio pradžioje. Derinant sąlygas su Lietuvos architektų rūmais, tikslinamos konkurso procedūros, kad konkursas atitiktų aukščiausius skaidrumo, lygiateisiškumo ir įvairių interesų atstovavimo principus.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal