Lietuvos interjero kūrėjai įvertinti jau septintą kartą.
Paskelbti konkurso „Mano erdvė” nugalėtojai

Nuotraukoje: Vilniaus Jėzuitų gimnazijos edukacinis mdijų centras „Lojoteka“, architektūros studija „Inblum“. Foto N. Tukaj.
Lapkričio 24-osios vakarą Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje konkurso „Mano erdvė 2021“ komisijos pirmininkas Italijos interjero dizainerių asociacijos Milano sekcijos prezidentas, Italijos aukštesniosios dizaino mokyklos MIBE Peskaroje valdybos narys Antonio Domenico De Antoni su kolegomis – Islandijos interjero architektų (FHI) asociacijos prezidente Rósa Dögg Porsteinsdóttir ir Vokietijos interjero architektų sąjungos viceprezidentu, Bavarijos architektų rūmų nariu Matthias Franz paskelbė pagrindinių nominacijų nugalėtojus:
Geriausias viešasis interjeras – edukacinis medijų centras „Lojoteka“, autoriai – architektūros studija „Inblum“, arch. Laura Malcaitė, Dmitrijus Kudinas, Marija Stonytė, Karolina Jašinskaitė.
Geriausias biuro interjeras – verslo namų „Paupys“ viešosios erdvės, autoriai – architektūros studija „Plazma“, arch. Rytis Mikulionis, Viltė Zubrytė, Simona Reičiūnaitė.
Geriausias buto interjeras – tarpukario buto interjeras Kaune, autoriai – architektūros studija „1 planas“, arch. Mėta Mozūraitienė.
Geriausias namo interjeras – J13 namas Jonavoje, autoriai – architektūros studija „2XJ Architects“, arch. Jokūbas Jurgelis, Martina Kriaučiūnienė.
Geriausias studento darbas – „Fluxus“ meno centras, autorė Dailės akademijos studentė Ugnė Beresnevičiūtė.
Portalo lrytas.lt skaitytojų prizas – buto interjeras Kaune GLEAM, autoriai – atudija GIKU (Vytautė Gineikaitė ir Gintaras Antanas Kubilius).
„Patys pirmieji išskirtiniai interjerai Lietuvoje buvo užsakyti pasiturinčių žmonių ir buvo tikrai prabangūs, į juos investuota daug pinigų. Tad susiformavo toks požiūris, kad unikalus interjero projektas yra prabanga, bet toli gražu taip nėra. Kiekvienas žmogus nusipelno jam pritaikyto architektūrinio sprendimo ir tai nebūtinai bus kas nors labai brangaus, tai gali būti ekonominis variantas, tačiau išties išskirtinis, nes prie jo sukūrimo prisidėjo profesionalas“, – neabejoja LAS pirmininkė Rūta Leitanaitė. „Daug kas mano, kad architektams atrodo svarbiau pastato išorė, konstrukcija, bet ne interjero sprendimai, o visuomenei – atvirkščiai, labiau suprantami interjerai. Jei paklaustume architekto, ar jam svarbu pastato interjeras, aišku, pasakytų, kad labai svarbu. Ypač tada, kai jis pats projektuoja visumą. Atsiranda vientisas architektūros kūrinys, formuojasi natūralus vidaus ir išorės ryšys. Bet interjerų labai daug kuriama ir ten, kur architekto darbas neišeina už pastato sienų. Tokių interjerų konkurse „Mano erdvė“ dauguma.“
Iš šiemet konkurse dalyvavusių beveik 150 interjerų vertinimo komisijos nariai atrinko keturiasdešimt įdomiausių. Jie publikuoti kataloge „Mano erdvė 2021“, kurį jau galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose ir „Vagos“ knygynuose.
Pagrindinių nominacijų nugalėtojų prizus – stiklo skulptūras – sukūrė menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė.
„Mano erdvė” yra bendras Lietuvos architektų sąjungos ir LRyto žiniasklaidos grupės projektas.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvso kultūros taryba.