Lietuvos architektų sąjunga

Paskelbti BAUA Award 2021 nugalėtojai

Paskelbti BAUA Award 2021 nugalėtojai

Taline triumfavo lietuvės Reda Petravičiūtė ir Dorotėja Žiugždaitė.

Lapkričio 5 d. Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Studentams gyvai pristačius savo darbus, vienbalsiu žiuri sprendimu geriausiu pripažintas Redos Petravičiūtės, šių metų Vilnius Tech Urbanistikos katedros absolventės, magistro darbas „Istoriniai priemiesčiai: erdvinis manifestas globalioms miestų vystymosi tendencijoms” (darbo vadovė doc. – dr. Dalia Dijokienė). Vertintojai pažymėjo, kad „darbas demonstruoja didžiulį entuziazmą, pozityvumą ir viltį architektūrai ir urbanistikai. Problemos, kurias ji ėmėsi spręsti ir sprendimo būdas parodė labai stiprią koncepciją ir didžiulį potencialą. Be to, darbo pristatymas buvo labai profesionalus ir įtikinantis, ir ji pademonstravo gebėjimą naudotis visais prieinamais įrankiais atskleidžiant daugybę mūsų profesijos sluoksnių. Skirdami jai pirmąją vietą tikimės, kad jos požiūris ir aistra užkrės daugelį”. 

Pirmasis garbingas žiuri paminėjimas taip pat skirtas Lietuvos atstovei – Vilniaus dailės akademijos absolventei Dorotėjai Žiugždaitei už darbą „Kvartalo regeneracija Naujininkuose: Teritorijos pritaikymas gyvenamajai paskirčiai pagal savadarbio miesto metodinius principus” (VDA Vilniaus fakulteto Architektūros katedra, darbo vadovas Aurimas Syrusas). Komisijos nuomone, „Darbas rodo gilų „apversto trikampio”  požiūrio architektūroje potencialo suvokimą. Tai daugiasluoksnis ir įvairus, tačiau neperspaustas projektas, įžvelgiantis naują, geresnį pasaulį, kuriame architektas gali tiesiogiai tarnauti bendruomenei”. 

Antrasis garbingas paminėjimas teko Estijos menų akademijos absolventui Andreas Krigoltoi už darbą „Tvaraus sprendimo Lihulos degtinės gamyklai paieškos sidro daryklos forma”. „Projektas sprendžia labai realią Baltijos šalims problemą – mažėjantį kaimo gyventojų skaičių, apleistą paveldą ir griuvėsius, ir labai apgalvotai iliustruoja architektūros kaip bendruomenės telkimosi katalizatoriaus potencialą” pastebėjo vertinimo komisijos nariai.

Konkurso nugalėtojai skirta 500, garbingai paminėtiesiems – po 250 Eur prizai. 

Jūsų dėmesiui – konkurso katalogas

Nuotraukos iš renginio 

Konkurso dalyvių paroda iki lapkričio 19 d. eksponuojama Estijos menų akademijos fojė, o vėliau atkeliaus ir į Latviją bei Lietuvą.

BAUA Award apdovanojimai šiemet surengti jau devintą kartą, kitais metais jie vyks Rygoje. Bendrą Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektų sąjungų projektą iš dalies finansuoja ir Lietuvos kultūros taryba.

Dorotėja Žiugždaitė. raul Mee nuotr.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal