Lietuvos architektų sąjunga

Expo 2020 Lietuvos paviljono konkursas

Aplinkos ministerija paskelbė atvirą supaprastintą Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą. Pasiūlymų laukiama iki balandžio 16 d.

Paviljone turi būti pagrindinė ekspozicinė erdvė (ekspozicijai sukurti ir įrengti bus paskelbtas atskiras konkursas), daugiafunkcinė erdvė specializuotiems nedidelio masto renginiams, nedidelis restoranas ir suvenyrų parduotuvė, reprezentacinės ir administracinės-buitinės patalpos. Pastatas turi būti kuo „žalesnis“ – gaminti kuo daugiau energijos iš atsinaujinančių išteklių, o CO2 pėdsakas per visą jo naudojimo laikotarpį – kuo mažesnis.

Konkurso dalyviai turi pateikti išraiškingą paviljono fasado ir aplinkos sutvarkymo vaizdinį sprendimą, nurodyti naudotinas medžiagas ir galimus technologinius sprendimus (pageidautina tai, kas sukurta ir išbandyta Lietuvoje), jo demontavimo principą ir kt.

Vertinimo komisijoje dirbs architektai A. Ambrasas, G. Blažiūnas, V. Kuliešius, E. Neniškis, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė R. Leitanaitė, visuomenės atstovai – verslininkas V. Lašas, rašytojas J. Žilinskas ir kt., o taip pat konkursą organizuojančios Aplinkos ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ir Energetikos ministerijų atstovai. Prieš priimant galutinį sprendimą, bus kviečiama ir daugiau ekspertų, vyks vieši projektų aptarimai.

Išrinkus geriausią ir tinkamiausią projektinį pasiūlymą (idėjinį projektą), su konkurso laimėtoju bus sudaryta paslaugų sutartis techniniam projektui parengti ir jo vykdymui prižiūrėti.

Paroda Dubajuje – „Sujunkime protus, kurkime ateitį“ – vyks nuo 2020 m. spalio 20 d. iki 2021 m. balandžio 10 d. Daugiau kaip 4 kv. km teritorijoje šią pasaulinę parodą organizuojantys Jungtiniai Arabų Emyratai jau stato teminius paviljonus, renginių sales, gyvenamuosius namus parodos personalui, tiesia kelius ir komunikacijas. Netrukus savo paviljonus pradės statydintis ir parodoje dalyvausiančios valstybės, o jų daugiau kaip 180. Prognozuojama, kad „EXPO 2020“  per šešis mėnesius aplankys 25 milijonai žmonių.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal