Lietuvos architektų sąjunga

Europa nostra – mūsų paveldui

Valstybinė kultūros paveldo komisija, tarptautinės organizacijos Europa Nostra narė, kviečia dalyvauti atrankoje 2019 m. Europa Nostra organizacijos apdovanojimui gauti.     

Paraiškas kviečiami teikti kultūros paveldo ekspertai, architektai, profesionalai ir savanoriai, valstybės ir privačios institucijos bei vietos bendruomenės. Iškiliausi kultūros paveldo apsaugos pasiekimai bus apdovanoti paveldo išsaugojimo, tyrimų, privačių asmenų ar organizacijų indėlio ir edukacijos, mokymų bei informacijos sklaidos kategorijose.

Paraiškos teikiamos iki lapkričio 15 d. interneto svetainėje http://www.europeanheritageawards.eu/apply/

Daugiau informacijos

Video

Europa Nostra – penkiasdešimt Europos ir kitų žemynų šalių vienijanti kultūros paveldo federacija, atstovaujanti piliečių organizacijas, saugančias Europos kultūros ir gamtos paveldą. 1963 m. Italijoje įkurta institucija atsirado iš vietinės iniciatyvos Italia Nostra, skirtos apsaugoti Veneciją nuo vis stiprėjančių potvynių. Šiandien, tai viena įtakingiausių, tarptautiniu mastu veikiančių organizacijų, kurių balsas prilygsta tokioms struktūroms kaip Europos Taryba ar UNESCO. Pagrindinis Europa Nostra tikslas – pasitelkti paveldą kaip visuomenės sąmoningumo lavinimo priemonę bei siekti paveldo reikšmės didinimo europinės ir nacionalinės politikos lygmeniu. Organizacija atlieka tarptautinės platformos vaidmenį, sukurdama sąlygas diskutuoti ir keistis informacija įvairių šalių paveldosaugos specialistams. Skatindama paveldo apsaugą ir atkūrimą, institucija 2002 m. įsteigė tarptautinius Europa Nostra apdovanojimus. Nuo jų įsteigimo du Lietuvoje esantys objektai – Liubavo dvaro malūnas-muziejus ir Lietuvos ministrų kabinetas Kaune – buvo pripažinti vienais geriausių Europos kultūros paveldo išsaugojimo pavyzdžių.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal