Lietuvos architektų sąjunga

Dėl „Rail Baltica” Ulemistės jungtinio keleivių terminalo konkurso

Ulemiste terminalo teritorija

„Rail Baltic Estonia” paskelbė atvirą Ulemistės jungtinio keleivių terminalo architektūros idėjų konkursą. 
Nuoroda į konkursą Estijos viešųjų pirkimų sistemoje

Lietuvos architektų sąjunga informuoja apie gautą Estijos architektų sąjungos poziciją. Estijos architektų sąjungos valdyba priėmė sprendimą nepatvirtinti konkurso sąlygų ir informuoja apie rizikas dalyvaujant jame.

Pirma, derybos bus vykdomos su visais trimis aukščiausias vietas užėmusiais konkursantais. Tai prieštarauja Estijos architektų sąjungos, Europos architektų tarybos ir Tarptautinės architektų sąjungos nuostatoms, kad konkursai turi būti skirti išrinkti geriausiam sprendimui.

Antra, už konkurso organizatorių klaidas, kurių konkurso nugalėtojas nepastebi iki sutarties pasirašymo, tampa atsakingas konkurso nugalėtojas. Statybos projekto nuo idėjos iki statinio kokybė visiškai priklauso nuo užsakovo atliktų parengiamųjų darbų.

Trečia, naujojo konkurso nugalėtojai įpareigojami išspręsti autorių teisių klausimus su 2014 m. konkurso nugalėtojais. Tai gresia profesinės etikos pažeidimais.

Remiantis šiais argumentais, Estijos architektų sąjunga nepatvirtina šio konkurso sąlygų, nes jos nesudaro sąlygų aukščiausios kokybės architektūros ir urbanistikos kūrimo ir tiesiogiai pažeidžia gerąją architektūros konkursų ir architektų autorių teisių praktiką. 

Visas Estijos architektų sąjungos raštas (anglų kalba)

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal