Lietuvos architektų sąjunga

BAUA Award 2020 – ne tik virtualiai

Tradiciniame Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektų sąjungų bendrai organizuojamame konkurse BAUA Awards šiemet varžysis 12 šiųmetinių architektūros bakalaurų ir magistrų iš visų Baltijos šalių aukštųjų mokyklų: Vilnius Tech (VGTU) Architektūros ir Urbanistikos katedrų, VDA Vilniaus ir Kauno fakultetų, KTU Civilinės inžinerijos ir architektūros fakulteto. Estijai atstovaus Talino taikomųjų mokslų universiteto Architektūros instituto, Estijos menų akademijos Architektūros ir miestų planavimo fakulteto bei Talino technologijos universiteto Architektūros ir urbanistikos akademijos, Latvijai – RISEBA universiteto Architektūros katedros ir RTU Architektūros fakulteto absolventai. Šiemet dalyvių skaičius kiek mažesnis, nes vyksta perėjimas prie vientisųjų studijų ir Lietuvai atstovauja tik magistrai.

Konkursui darbus atrenka pačios mokyklos, o vertina architektūros profesionalai. Šiemet tai – Gabrielė Ubarevičiūtė („After Party”, Lietuva), Brigita Bula („Brigita Bula Arhitekti”, Latvija), Mark Grimitliht (Estija) ir Ward Verbakel („Plusofficearchitects”, Belgija). 

Dėl pandemijos nulemtų kelionių draudimų šiemet renginys – studentų darbų pristatymai, klausimų ir atsakymų sesijos, nugalėtojų paskelbimas – vyks virtualioje erdvėje, prisijungimo nuoroda žiūrovams bus paskelbta vėliau. Tačiau konkursinių darbų planšetus  kviečiame apžiūrėti ir gyvai – specializuoto renginio architektams ir interjero dizaineriams „Archzona” metu spalio 15-17 dienomis parodų centre „Litexpo”. Specializuotas renginys Archzona skirtas išimtinai specialistams – architektams, projektuotojams, interjero dizaineriams ir kitiems specialistams, todėl būtina išankstinė REGISTRACIJA. Lygiagrečiai „Litexpo” vyks paroda „Inovacijos Baldai Dizainas Naujakuriams” (anksčiau žinoma kaip „Baldai”), užsiregistravus „Achzonoje”, bus galima nemokamai apžiūrėti ir ją. Vėliau ekspozicija persikels į Lietuvos architektų sąjungos erdves, aplankys Latviją ir Estiją.

Praėjusiais metais BAUA Award vyko Rygoje. Ten Tarptautinės architektų sąjungos generalinio sekretoriaus Serban Tiganas vadovaujama komisija, kurioje dirbo ir Ignas Uogintas („DO Architects”) Vilniaus Gedimino technikos universiteto absolvento Povilo Jankūno sukurtą Šiaurės miestelio atgaivinimo projektą išrinko geriausiu bakalaurų darbų kategorijoje. Taip pat šioje kategorijoje už konceptualumą ir meniškumą pažymėtas Kauno technologijos universiteto bakalauro Martyno Kiliaus baigiamasis darbas – Pasaulio teisuolių centras Kaune.

LAS projektą „BAUA Award 2020” finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal