Lietuvos architektų sąjunga

Vilniaus paviljonui Tarptautinio architektūros festivalio Škotijoje Miestų parodoje – lankytojų bumas ir aukštų kultūros pareigūnų susižavėjimas

Birželio viduryje Edinburge (Škotija) atidarytoje Miestų paviljonų parodoje „Pop-up Cities Expo“ pristatytas Lietuvos architektų sąjungos parengtas Vilniaus miesto paviljonas pelno ir lankytojų, ir festivalio organizatorių, ir parodą aplankiusių aukštų kultūros pareigūnų simpatijas.

Pačiame Edinburgo miesto centre esančioje Mound aikštėje savo paviljonus įrengė 5 festivalio organizatorių pakviesti miestai. Be Vilniaus, čia prisistato Edinburgas, Dandis, Bergenas ir Roterdamas. Atvira lauko ekspozicija veiks iki š.m. liepos 17 d., tačiau jau šiandien parodos lankomumo lūkesčiai viršyti. „Tikėjomės iki liepos vidurio sulaukti apie 30 000 lankytojų, tačiau šiandien popiet gavome duomenis, kad jų jau būta per 35 000” – sako vienas iš festivalio organizatorių architektas Nylas Baksteris.

Vilniaus miesto paviljonas parengtas pagal architekčių Aušros Siaurusaitytės-Nekrošienės ir Eglės Biretienės projektą „Vilnius dialogue“, kurio pagrindinė idėja – pateikti vilniečių ir miesto svečių nuomonę apie ryškiausius architektūros kūrinius mieste, miesto plėtrą. Paviljone – baltame kube – ant sienų eksponuojami apie 40 apklausoje aptartų Vilniaus pastatų ir vietų nuotraukos. Taip pat – apklausoje dalyvavusių žmonių portretai su jų komentarais.

Mound aikštė šimtmečius buvo miesto demokratijos židinys: joje stovėjo druskos statinė, ant kurios pasilipęs bet kuris miestietis galėjo garsiai išreikšti savo nuomonę apie jam svarbius viešus reikalus“- sakė Edinburgo meras Donaldas Vilsonas. – „Simboliška, kad baltas it druska, daugybę žmonių veidų ir jų nuomonių apie miesto architektūrą talpinantis Vilniaus paviljonas primena šiai vietai būdingą funkciją“.

Netikėtą žmones, o ne verslo projektus pristatančią koncepciją pasveikino ketvirtadienį paviljone apsilankęs Lietuos komercijos atašė Andrius Nikitinas, o susižavėjimą demokratiška paviljono idėja išreiškė ir trečiadienį Vilniaus miesto paviljone apsilankiusi Škotijos Vyriausybės Sekretorė Kultūros ir turizmo sritims Fiona Hyslop. „Paviljonas, kupinas architektūros, žmonių veidų ir skirtingų nuomonių reprezentuoja gyvą ir intriguojantį miesto veidą“ – komentavo Sekretorė, kuri, neoficialiais duomenimis, Lietuvos sostinės paviljoną paminėjo kaip jai labiausiai patikusį iš visų penkių.

„Vilniaus paviljonas išsiskiria ne tik dėl savo patrauklaus dizaino. Jis išreiškia ypatingą Vilniaus dėmesį miestiečiams, kurie yra pagrindinis paviljono parodos akcentas. Tai – tikras miestiečių paviljonas, kuriame pateiktos žmonių ir archtektūros fotografijos traukia lankytojus pasilikti: kiek teko stebėti, šiame paviljone žmonės užzibūna ilgiausiai“ – sakė Tarptautinio architektūros festivalio direktorė Karen Kaningam, pridūrusi, kad Vilniaus paviljono dėka Lietuvos sostinė atsidūrė jos aplankyti užsibrėžtų miestų sąrašo viršuje.

Daugiau: Atidarytoje Tarptautinio architektūros festivalio Škotijoje Miestų parodoje – Vilniaus paviljonas

Vilniaus miesto paviljono Architektūros festivalyje Edinburge organizatorius: Lietuvos architektų sąjunga
Partneriai: Lietuvos ambasada D. Britanijoje, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvių bendruomenė Škotijoje.
Rėmėjas:

 


Foto: R. Leitanaitė


Foto: R. Leitanaitė


Foto: R. Leitanaitė


Foto: R. Leitanaitė


Foto: R. Leitanaitė


Foto: R. Leitanaitė

Škotijos Vyriausybės Sekretorė Kultūrai ir turizmui Fiona Hyslop (foto: Chris Watt)


Iš kairės: LR Komercijos atašė Londone Andrius Nikitinas, paviljono kuratorė Rūta Leitanaitė (LAS), Tarptautinio architektūros festivalio Škotijoje iniciatorius Nylas Baksteris (Neil Baxter), RIAS.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal