Lietuvos architektų sąjunga

Viešieji architektūros pirkimai – kolegų apklausos rezultatai

Metų pabaigoje Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyrius inicijavo architektų apklausą. Ja buvo siekiama išsiaiškinti, kaip situaciją mato ir su kokiais sunkumais susiduria Lietuvos architektai, dalyvaudami konkursuose, kuriuose vertinimo kriterijus yra siūloma projektavimo kaina. 

Atsakymų sulaukėme nedaug, tačiau jie vienareikšmiški. Mažiausios kainos pirkimus yra skundę tik 13 procentų respondentų. Nė vienas iš jų negali pasigirti sėkme – kartais skundai tiesiog ignoruojami. Mažiau nei vienam iš dešimties architektų yra žinoma teismų praktika šioje srityje.

Akivaizdu, kad dauguma architektų dėl vienokių ar kitokių priežasčių tiesiog priima sprendimą nedalyvauti mažiausios kainos konkursuose.  Į klausimą „Ar dalyvavimą tokiuose konkursuose ribojate, nes tai sudaro pagrindą stabdyti architekto atestato  galiojimą?“ vienareikšmiškai teigiamai atsakė trečdalis respondentų. Stabdo tai, kad nematoma prasmės dėl ekonominių („[…] norėdamas kokybiškai atlikti darbą turėtum primokėti užsakovui“), bet dar labiau – dėl principinių moralinių nuostatų („Ne dėl atestato. o dėl savigarbos…“).

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal