Lietuvos architektų sąjunga

Universitetas Statybos inžinierijos studentų negali vilioti architekto atestatais

Nors pagal LR įstatymus architekto kvalifikaciją ir atestatą gali gauti tik architektūros studijų programą baigęs abiturientas, ilgą laiką Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybos fakultetas skelbiasi, jog “inžinerinės architektūros” (bakalauro laipsnis) ir “architektūros inžinerijos” (magistrantūra) specializacijose mokęsi studentai galės tapti architektais.

Taip mokytis statybos inžinerijos stojantys studentai klaidinami, sukeliant jiems teisinio pagrindo neturinčius profesinius lūkesčius.
Jau kelis metus Lietuvos architektų sąjungos ir Lietuvos architektų rūmų eskaluojama problema pagaliau sulaukė ir Vyriausybės reakcijos.

Atsakydama į prieš mėnesį Vyriausybei ir Valstybės kontrolės komisijai LAS ir LAR siųstus kreipimusis, Švietimo ir mokslo ministerija atsiuntė raštą, kuriame teigiama, jog VGTU neturi teisės skelbtis, jog „baigus statybos inžinerijos programą bus suteikta inžinieriaus architekto kvalifikacija“; architekto kvalifikacija suteikiama tik baigus „Architektūros“ studijų programą. Švietimo ir mokslo ministerija paragino VGTU patikslinti stojančiuosius klaidinančią informaciją.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal