Lietuvos architektų sąjunga

Sveikiname su Pasauline architektūros diena!

Sveikiname su Pasauline architektūros diena

Mieli kolegos architektai!

Linkėdama profesinės sėkmės ir vertingų idėjų, Lietuvos architektų sąjungos vardu sveikinu visus su pasauline  architektūros diena!

Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė

 

Tarptautinė architektų sąjunga, kurios nariai esame ir mes, šia proga paskelbė deklaraciją:

Po pandemijos architektai ir toliau tvirtai laikosi Jungtinių Tautų darbotvarkėje iki 2030 m. nustatytų tikslų ir siekia kurti atsparesnes, tvaresnes ir sveikesnes visuomenes.
Gerovę užtikrinanti architektūra neapsiriboja vien prieiga prie ligoninių ir sveikatos priežiūros įstaigų. Ji apima ir architektūrinių erdvių, kuriose gyvename ir dirbame, kokybės gerinimą. Supratome, kad mūsų užstatytos aplinkos kokybė daro didelę įtaką mūsų gyvenimo kokybei, aplinkinių žmonių gyvenimui ir mūsų gamtinei aplinkai – nuo techninių naujovių, kurios gali pagerinti šiluminį komfortą, cirkuliaciją ir vėdinimą, iki subtilesnių veiksnių, prisidedančių prie mūsų psichologinės ir socialinės gerovės, tokių kaip viešosios erdvės, galimybė vaikščioti pėsčiomis, žemės naudojimas ir dienos šviesa.

Šių metų Pasaulinė architektūros diena žymi UIA ir jos šalių narių įsipareigojimą dalytis gerąja patirtimi ir kurti politiką, kuri padėtų žmonėms visame pasaulyje džiaugtis geresne sveikata, užtikrinant jų pastatytos, natūralios ir socialinės aplinkos harmoniją. Architektai yra įsipareigoję rūpintis geru dizainu, nes žinome, kad dėl jo mūsų bendruomenės tampa stipresnės, saugesnės ir sveikesnės. Mes ir toliau esame įsipareigoję prisidėti prie visų žmonių gerovės.
UIA ragina architektus, inžinierius, projektuotojus ir kūrėjus susivienyti su privačiu, socialiniu ir viešuoju sektoriais, kad būtų rasta holistinė ir harmoninga užstatytos ir gamtinės aplinkos pusiausvyra.

1985 m. UIA įsteigta Pasaulinė architektūros diena minima kasmet pirmąjį spalio pirmadienį kartu su JT Pasauline buveinių diena.
2022 m. Pasaulinės architektūros dienos tema – „Architektūra gerovei”. Ši tema atitinka 2022 m. paskelbimą UIA Sveikatai palankaus projektavimo metais ir Sąjungos įsipareigojimą pasitelkti įrodymais pagrįstą projektavimą, kad pastatuose ir miestuose būtų skatinama sveikata.
2022 m. spalio 3 d., pirmadienį, 14.00 val. Paryžiaus laiku kviečiame prisijungti prie internetinio seminaro, kuriame šių metų temą aptars architektai ir ekspertai iš viso pasaulio. Bus užtikrintas vertimas anglų-prancūzų kalbomis.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal