Lietuvos architektų sąjunga

Reklamos tarša Lietuvos kraštovaizdyje: Prezidentūros ir Kultūros ministerijos atsakymai

Lietuvos architektų sąjunga gavo oficialius Prezidentūros ir Kultūros ministerijos atsakymus į Lietuvos menininkų ir aktyviosios visuomenės kreipimąsi dėl didėjančios žalos Lietuvos kraštovaizdžiui, kurią sukelia nekontroliuojama vizualinės reklamos statinių sklaida Lietuvos greitkeliuose ir miestuose.

Prezidentūros rašte LR Vyriausybė prašoma apsvarstyti kreipimąsi ir apie priimtus sprendimus informuoti pareiškėjus ir LR Prezidento kanceliariją.

Tuo tarpu Kultūros ministerija, susipažinusi su raštu, pritarė, kad išorinė reklama prie Lietuvos greitkelių ir jų apasaugos zonų yra kenksminga vizualinė tarša, ypač saugomose teritorijose.

Kultūros ministerijos siūlymu, Aplinkos ministerija galėtų inicijuoti Aplinkos ministro įsakymu tvirtinamą išorinės reklamos įrengimo LR teritorijos bendrajame plane pažymėto gamtinio karkaso teritorijoje (kraštovaizdžio formavimo kryptyse) tvarkos reglamentavimą. Taip pat KM pasiūlė Ūkio ministerijai teikti LR Vyriausybei Reklamos įstatymo pakeitimo projektą, įtraukiant nuostatą dėl kraštovaizdžio vertės išsaugojimo; tą pačią nuostatą įtraukti į Išorinės reklamos įrengimo tipines taisykles.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal