Lietuvos architektų sąjunga

Prof. Gintarui Čaikauskui – Lietuvos Respublikos vyriausybės premija

Prof. Gintarui Čaikauskui – Lietuvos Respublikos vyriausybės premija

Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.

Premijos taip pat skirtos: režisieriui Laurynui Bareišai, animatoriui Iljai Bereznickui, literatūrologui, vertėjui Vytautui Bikulčiui, šokio kritikui, kultūros vadybininkui Audroniui Imbrasui, kompozitoriui, atlikėjui Andriui Kulikauskui, muzikologei Laimutei Ligeikaitei-Grubevičienei, menininkei Marijai Marcelionytei-Paliukei, choreografui Martynui Rimeikiui, teatrologei Daivai Šabasevičienei, menininkei Emilijai Škarnulytei, rašytojui Alvydui Šlepikui.
Vyriausybei tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Komisija iš 48 pasiūlytų pretendentų atrinko 12 siūlomų Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatų.
Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja kultūros istorikas dr. Vydas Dolinskas, jos nariai – violončelininkas M. Bačkus, rašytojas D. Mušinskas, vertėja D. Daugirdienė, Ministrės Pirmininkės patarėja G. Žaidytė, aktorė D. Michelevičiūtė, menotyrininkas E. Parulskis, architektas A. Asauskas, šiuolaikinio šokio atlikėja, choreografė L. Puodžiukaitė-Lanauskienė, kultūros tyrinėtoja, fotografijos istorikė dr. M. Matulytė, kino kritikė R. Paukštytė, kultūros viceministrė D. Urbanavičienė. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal