Lietuvos architektų sąjunga

Pasauliniame tvarios architektūros olimpe – lietuvio pavardė

Neseniai finišą pasiekusiame viename svarbiausių pasaulyje tvarios architektūros ir statybos apdovanojimų, „Holcim“, lietuvio architekto Povilo Čepaičio ir jo bendramokslių išrasta plastiškų
betono elementų gamybos sistema apdovanota trečiuoju "Holcim" prizu už inovacijas.

Iliustracijos: © Holcim Foundation


Kas 3 metus organizuojamas tarptautinis "Holcim Apdovanojimo" konkurso tikslas – išrinkti ir plačiai pristatyti projektus, kurie praplečia supratimą apie tvarią statybą, propaguoja fizinės, socialinės aplinkos kokybę bei ekonominį racionalumą, o tuo pačiu architektūros estetinę kokybę.

Architektūros Asociacijos Architektūros mokykloje (AA School of Architecture), Londone magistro studijas baigęs P.Čepaitis kartu su bendramoksliais LLuis Enrique, Diego Ordoñez ir Carlos Piles sukūrė efektyvią sistemą „Cast on Cast“ sudėtingos geomertijos betoniniams elementams gaminti.

„Cast on Cast“ sistemos esmė – trimačio paviršiaus sudalinimas į smulkesnius komponentus. Vienas elementas panaudojamas sekančio elemento gamybai, todėl procesui praktiškai nereikia jokių papildomų klojinių.

Žiuri imponavo ne tik sistemos suteikiama galimybė įgyvendinti ambicingų formų dizainą, bet ir užprogramuotas paties gamybos proceso  ekonominis bei medžiagų sunaudojimo racionalumas.

Apdovanojimai už tvarias inovacijas statybinių medžiagų bei technologijų srityje šiemet įteikti pirmą kartą.


Pirmasis "Holcim inovacijų" prizas (75 000 JAV dolerių premija) skirtas "Gramazio & Kohler, Architektur und Digitale Fabrikation" komandai, dirbančiai Šveicarijos federaliniame technologijos institute (ETH Zurich) už betono elementų gamybos technologiją, panaudojant specialų vašką. Ši technologija, leidžianti nesunkiai sukurti įvairiausios plastikos paviršius, yra itin racionali: vaškas panaudojamas daug kartų.

Antrosios vietos prizas ir 50 000 JAV dolerių premija atiteko vokiečiams "Barkow Leibinger Architects, Schlaich Bergermann und Partner, Technische Hochschule Berlin" (TU Berlin) ir "Transsolar Energietechnik". Jų sukurtame ekonomiško būsto Hamburge projekte panaudotos inovatyvios technologijos ir medžiagos, tokios kaip lengvi betono elementai su integruota perdirbta stiklo vata. Paprasti, lengvi elementai pritaikyti sudėtingų formų realizavimui, todėl aukoti architektūros estetikos nereikia.

Holcim inovacijų konkurso žiuri:
•    arch. Harry Gugger, “ Harry Gugger Studio”; “École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL), Šveicarija
•    Markus Akermann, ekonomistas, Holcim, Šveicarija
•    Bernard Fontana, inžinierius, Holcim, Prancūzija/ Šveicarija
•    Sujit Ghosh, statybos inžinierius, Holcim Singapūras
•    Vanderley M John, statybos inžinierius, Universida de de São Paulo (USP), Brazilija
•    Roland Köhler, ekonomistas, Holcim, Šveicarija
•    Hans-Rudolf Schalcher, statybos inžinierius, ETH Zurich), Šveicarija
•    Stuart Smith, konstrukcijų inžinierius, “Arup Group” direktorius, D.Britanija

Daugiau informacijos apie Povilo Čepaičio ir jo bendramokslių projektą "Cast on Cast"

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal