Lietuvos architektų sąjunga

Parengtas daugiakalbis tvarios architektūros ir statybos terminų žodynas

Pastaruoju metu frazės, prasidedančios žodžiu „tvarus" („… plėtra“, „… statyba“, „… būstas“ ir t.t.) – itin populiarios ir profesinėje, ir viešojoje, ir politinėje erdvėse. Tačiau aiškaus apibrėžimo ir bendro sutarimo, kas yra tvari architektūra ir statyba iki šiol stokojama.Net palikus nuošaly filosofinius apmąstymus, iki šiol kyla daug neaiškumų praktikoje, o ypač – bendruose projektuose, kuriuose įtraukti daugiau nei vienos šalies dalyviai.

Europos Komisija dar metų pradžioje pabrėžė energijos efektyvumo prioritetą. Didėjant tvarios architektūros poreikiui, Europos architektai ir statybos proceso dalyviai kuria ir susiduria su naujomis koncepcijomis, frazėmis ir terminais.

Todėl Europos Ekonomikos ir Socialinių reikalų komitetas kartu su Europos architektų taryba (ACE) bei Europos betono platforma parengė daugiakalbį „Tvarios statybos terminų žodyną“.

Kaip tikisi žodyno rengėjai,  leidinys padės statybos proceso dalyviams – architektams, statybos sektoriaus dalyviams, visuomenei, įvairioms organizacijoms, politikams ir investuotojams – iš įvairių šalių tiksliau suprasti vienas kitą ir efektyviai dalintis informacija apie tvarią statybą visoje Europoje.

Žodynas parengtas visomis Europos sąjungoje vartojamomis kalbomis, taip pat ir lietuviškai. Visos žodyno versijos yra patalpintos internete, jomis galima naudotis nemokamai.

Tvarios statybos terminų žodynas lietuvių kalba (PDF)

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal