Lietuvos architektų sąjunga

Netekome architekto R.J.Valatkos

Atsisveikinant su architektu Ričardu Jonu Valatka (1942-2010)
Kovo 30-osios rytą jis tiesiog nepabudo… Nustojo plakusi širdis. Šeima, artimieji, draugai ir kolegos sunkiai tąryt patikėjo žinia, jog šalia jau nėra ir niekada nebebus nuoširdaus, jautraus, profesijai ir visiems jį supusiems atsidavusio žmogaus – architekto Ričardo Jono Valatkos. Ne laikas dar buvo išeiti, bet ar pasiginčysi su lemtimi? Tenka su ja susitaikyti ir išsakyti tuos žodžius, kuriems neradome progos iki to lemtingo ryto…


Ričardas Jonas Valatka gimė 1942-aisiais Kretingos rajone. Vaikystė prabėgo Baublių kaime. Klaipėda jauną, Kauno politechnikos institutą baigusį architektą, priėmė 1966-aisiais. Pirmoji darbovietė – Miestų statybos projektavimo instituto Klaipėdos skyrius. Jam atiduota beveik 12 metų. Trumpai tenka padirbėti Kretingos rajono vyriausiuoju architektu, o vėliau 1978-1990-aisiais, dar 12 metų, eiti atsakingas Klaipėdos miesto vyriausiojo architekto pareigas. Tolesnėje darbo biografijoje – Valstybinis restauravimo projektavimo institutas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Visur, kur dirbo Ričardas Jonas Valatka, jis minimas tik geru žodžiu už profesionalumą, darbštumą, nuoseklumą, mokėjimą diskutuot ir rasti racionaliausius sprendimus, gebėjimą bendraut.


Kolegos, bendradarbiai Ričardą Joną Valatką prisimins kaip profesionalų, kūrybingą, „stiprų“ architektą-urbanistą, gebėjusį numatyti tolimą perspektyvą. Dabartinio Taikos prospekto, pagrindinės miesto arterijos, vizija, principiniai jos metmenys gimė ir buvo pradėti įgyvendinti būtent „jo laikais“. Vadinamasis 6-asis gyvenamasis rajonas arba tiesiog “Žardė“ – taip pat jo kūdikis. Ričardo Jono Valatkos ranka pridėta ir kuriant dabartinius Klaipėdos miesto, Kretingos bendruosius planus. M. Mažvydo alėją iki šiol puošia raudonų plytų gyvenamasis namas su prekybos centru, jo sukurti gyvenamųjų namų, visuomeninių objektų projektai sėkmingai realizuoti ne tik uostamiestyje, bet ir kituose Vakarų Lietuvos miestuose. Jeigu kada nors Lietuva įgyvendins Šventosios uosto projektą, jame aptiksime ir Ričardo Jono Valatkos idėjų.


Artimiausi draugai, bičiuliai išėjusįjį prisimins kaip šiltą, šeimai atsidavusį žmogų. Sako, jog ji jam buvo pagrindinis gyvenimo prioritetas ir užuovėja, bet ramiai gyventi jis nemokėjo. Kaip žmogus, kaip pilietis jaudinosi dėl netvarkos, neteisybės. Jautriai išgyvendavo tokius dalykus. Gal dėl to vienąkart širdis ir neišlaikė. Tiesiog sustojo… Taip priversdama stabtelėti ir mus, prieš atsisveikinant su gerbiamu kolega, bičiuliu, draugu.


Kartu su šeima, artimaisiais liūdinti Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos bendruomenė, Lietuvos architektų sąjunga


***


Ričardas Jonas Valatka bus pašarvotas balandžio 1 d. 12 val. Joniškės ritualinių paslaugų namuose. Atsisveikinimas su velioniu balandžio 2 d. 12 val., laidotuvės – Kretingos kapinėse.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal