Lietuvos architektų sąjunga

Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta architektui Rolandui Palekui

Šiandien Kultūros ministerija paskelbė šiemetinius Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus.
Viena iš šešių premijų skirta architektui Rolandui Palekui, premijos komisijai pristačiusiam savo kūrybą ir vieną didžiausių paskutinių savo projektų – Vilniaus universiteto biblioteką Saulėtekio studijų miestelyje Vilniuje. Architektui premija skirta “Už miesto ir gamtos darną architektūroje”.

Kiti laureatai: aktorius R.Adomaitis apdovanotas už legendinius vaidmenis teatre ir kine, aktorė N.Savičenko – už iškilius moterų vaidmenis, už ištikimybę teatro menui. Rašytojui J.G.Kanovičiui apdovanojimas skirtas už humanistinių vertybių sklaidą literatūroje, už istorinės atminties jautrumą, Fotomenininkas  A.Šeškus laureatu paskelbtas už originalią šiuolaikinės fotografijos socialumo ir estetikos jungtį. Šeštoji premija skirta literatūros kritikui Eimučiui Valentinui Sventickui.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos teikiamos kasmet už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų darbus kultūros ir meno srityje arba už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip šešios kultūros ir meno premijos, iš jų ne daugiau kaip viena premija gali būti skiriama už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną.

Nacionalinę premiją yra gavę architektai A. Žebrauskas (1994), R. Krištapavičius (1994), K. Pempė (1999), G. Ramunis (1999), S. Juškys (2006), E. V. Miliūnas (2011)

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal