Lietuvos architektų sąjunga

Mirė Živilė Mačionienė

Mirė Živilė Mačionienė

Mirė architektė, ilgametė Lietuvos architektų sąjungos narė Živilė Mačionienė.

Atsisveikinti su Živile galima Laidojimo paslaugų centre Vilniuje,  K. Paco g. 4, nuo sausio 14 d., šeštadienio, 16.30 val.
Urna išnešama sausio 15 d., sekmadienį, 12 val. 
Laidotuvės Senosiose Rasų kapinėse.

Architektės Živilės Mačionienės darbai jos pačios žodžiais:

„Paminklosaugos sritis man buvo įdomiausia ir dirbau joje ilgiausiai. Ateini į objektą, randi griuvėsius, turi nustatyti, kas ten buvo, ir prikelti naujam gyvenimui. Paminklų konservavimo institute dirbau Sodybų ir parkų skyriuje, restauravome ir dvarų sodybas. Dalyvavau atnaujinant Baisogalos, Beržėnų, Burbiškio, Lančiūnavos, Noriūnų, Pikeliškių, Renavo, Rokiškio dvarus ir parkus. Išskirtinis atvejis mano praktikoje – Jono Basanavičiaus gimtoji sodyba Ožkabaliuose. Ten nebuvo likę nei vieno pastato. Neišlikusios sodybos neatstatinėjamos, paženklinamos atminimo ženklu, bet J. Basanavičiaus sodybą atstatėme. Visi tuomet suprato simbolinę šio darbo reikšmę. Ir nediskutavo, ar verta, ar reikia.

Restauravome išlikusius tarpukario paminklus, Nepriklausomybės kovų karių kapus. Rūpinausi senų antkapinių paminklų restauravimu Vilniaus istorinėse Rasų, Bernardinų, Saulės, Antakalnio kapinėse. Naujosiose Rasose palaipsniui suformavome nedidelį lietuvių karių, sukilėlių ir okupacijų aukų memorialą. Esu dirbusi ir prie XIX a. didžiųjų sukilimų temos. Suprojektavau paminklą 1831 m. sukilėliams – pasvirai gulintį masyvų kryžių Aukštuosiuose Paneriuose, lemtingojo sukilimo mūšio vietoje. Apie penkerius metus, pasitelkę biochemikus, gydėme Stelmužės ąžuolą. Po kurio laiko paskambino žmogus ir klausė, ką mes pakabinome ant ąžuolo šakų. Pasirodo, šakos atsigavo ir natūraliai pakilo aukštyn, o jas anksčiau laikę spyriai pakibo ore…“

 

Ištraukos iš Živilės Mačionienės interviu Juozui Šoriui. Leidinys „Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai“. Vilnius, Lietuvos Nacionalinis muziejus, 2018.

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal