Lietuvos architektų sąjunga

Mirė Leonardas Vaitys

Mirė Leonardas Vaitys

Pirmadienį, balandžio 11–ąją, netekome žymaus Lietuvos architekto, redaktoriaus, aktyvaus visuomenės veikėjo Leonardo Vaičio.

Leonardas gimė 1943 d. liepos 17 d. Kaune, menininko Jono Vaičio šeimoje. 1968 m. baigė Kauno politechnikos institutą. 1968-1991 metais dirbo Komunalinio ūkio projektavimo institute, Vilniuje. 1983-1989 metais dėstė Vilniaus inžineriniame statybos institute. 1985-1988 metais buvo Lietuvos televizijos laidos „Architektūra ir laikas“ autorius ir vedėjas.  1991-2011 metais vadovavo architektūros bendrovei „Forma“. 1996-2017 metais buvo žurnalo „Archiforma“ vyriausiasis redaktorius ir leidėjas. 1996-1999 metais – Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas, nuo 2010 metų – etikos komisijos pirmininkas. Taip pat vadovavo dviems fondams – G. Baravyko (nuo 1996 m.) ir J. A. Zavišos (1999-2012 m.).

Lenoanrdo Vaičio gyvenimo kelias paženklintas pažintimis su žymiausiais XX a pabaigos Lietuvos dailininkais, architektūros pedagogais ir teoretikais (A. Lukošaičiu, S. Ambramausku, V. Bujausku, J. Minkevičiumi), iškiliais Lietuvos architektūros kūrėjais (V. Čekanausku, A. ir V. Nasvyčiais, A. Sprindžiu, A. Mačiuliu, V. Brėdikiu, V. Dičiumi). Jis pats priklausė architektų kartai, kurios brandus kūrybos laikas sutapo su socialinio modernizmo laikotarpiu.
Šiandien ši karta, kurių dauguma atstovų jau paliko šį pasaulį, minoriškai vadinama „našlaičiais”. Visi šie kūrėjai ne tik paliko ženklų pėdsaką Lietuvos architektūroje, bet buvo ir išraiškingi architektūros laiko „personažai”.

Kartu su kolegomis architektais L. Vaitys sukūrė daug įdomių, gerai įvertintų, žinomų projektų, tarp kurių: Vilniaus oro uostas, viešbutis „Europa City“ Jasinskio g., Vilniuje,  viešbutis „Royal Spa“ Birštone, sporto ir reabilitacijos centras „Olympic Gym“, Lietuvos ambasada Minske ir daugelį kitų. Jis taip pat rašė architektūros teorijos ir kritikos straipsnius, profesiniais pastebėjimais dalinosi savo tinklapyje www.vaitys.lt, aktyviai kovojo už Lietuvos architektūros identiteto išlaikymą. Jis dažnai cituodavo praeityje žymų pasaulinio garso architektą Le Corbusier, sakydamas, jog „žinoti architektūrą ir ją suprasti yra du skirtingi dalykai”.

Architektas Leonardas Vaitys apdovanotas Lietuvos architektų sąjungos „Garbės ženklu“, Lietuvos architektų sąjungos „Architektūros riterio ordinu“, yra gavęs Architekto Algimanto Zavišos paramos ir labdaros fondo prizą „Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“.
 
Velionio valia atsisveikinimas su juo ir laidotuvės liks tik šeimos rate. Artimieji prašo gerbti šį prašymą.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal