Lietuvos architektų sąjunga

Mies van der Rohe 2009 prizo finalistai

Europos Komisija ir Mies van der Rohe Fondas šiandien paskelbė Europos sąjungos Šiuolaikinės architektūros – Mies van der Rohe apdovanojimo – konkurso 5 finalistus.FinalistaiMultimodalinis centras – Nicos tramvajus (Prancūzija). Atelier Marc Barani


 Zenito muzikos salė Strasbūre (Prancūzija). Massimiliano ir Doriana Fuksas


 Luigi Bocconi universitetas Milane (Italija). Grafton Architects


 Norvegijos operos ir baleto teatras Osle (Norvegija). Snohetta


 Biblioteka, senjorų centras ir kvartalo centras Sant Antoni rajone, Barselonoje (Ispanija). RCR Pigem Vilalta Arquitectes.


Finalistai buvo išrinkti iš 340 projektų, kuriuos siūlė Europos architektų tarybos narės, kitos nacionalinės asociacijos ir Patariamasis komitetas. Dar apie 60 projektų bus atrinkta ir patalpinta į konkurso katalogą. Ar į jį bus atrinkti Lietuvos architektų projektai, informacijos kol kas neturime.
Nuo 2001 metų vykstantis konkursas pristato ir išryškina naujus Europos architektūros pasiekimus, kurie propaguoja gyvenimo ir aplinkos kokybę, prisideda prie Europos ekonomikos ir kultūros kūrimo.
Prestižinis konkursas jau yra tapęs platforma tvarios architektūros  inovacijoms, kurios padeda sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir propaguoja socialinę, kultūrinę ir ekonominę plėtros kokybę.
Konkurso metu bus skiriami du apdovanojimai – Mies van der Rohe prizas (Mies van der Rohe Award, 60.000 eurų premija) ir Mies van der Rohe Jaunojo Architekto prizas (Mies van der Rohe Emerging architects special mention, 20.000 eurų premija).


Daugiau informacijos: www.miesbcn.com/en/award.html, www.miesarch.com


 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal