Lietuvos architektų sąjunga

Mados muziejaus Tokijuje konkurse lietuviai architektai laimėjo paskatinamąją premiją

Tarptautiniame architektūriniame Mados muziejaus Tokijuje, Omotesando gatvėje, konkurse Lietuvos architektai Darius Čiuta, Martynas Pilvelis, Viktoras Mažeikis ir Gintaras Auželis (“AARCHITEKTAI”,  www.aarchitektai.lt) apdovanoti garbės (paskatinamąja) premija. Konkurse, kurį organizavo “Arquitectum”, dalyvavo daugiau nei 600 architektų komandų iš viso pasaulio.
Konkurso laimėtojų bei kiti konkurso projektai nuo kovo 24 d. bus patalpinti konkurso svetainėje www.arquitectum.com.
Apie D.Čiutos, M.Pilvelio, V.Mažeikio, G.Auželio projektą Nº 113401 (daugiau vizualinės medžiagos patalpinsime netrukus):Mada – sparčiausiai kintanti meno (meno erdvės) sritis. Ji glaustai susijusi su urbanizuota (kosmopolitine) ir neurbanizuota (gamtine) aplinka. Mados, kaip meno, evoliuciją laike perteikia kintantis pastato siluetas ir forma. Pagrindinė projekto idėja –pastato paviršius, kintantis priklausomai nuo vietos ir laiko, lyg žmogaus drabužis. Bokšto pavidalas kinta ne dėl žmogaus poveikio, bet dėl vėjo, šviesos, klimato, temperetūros. Šie procesai paverčia mados muziejų unikaliu simboliu. Pastato formą ir siluetą keičia teleskopiniai stūmokliai, kurie gali būti įtraukti į pastato vidų iki 2,5 m gylio ir gali iš jo išlįsti iki 2,5 ilgio (taigi visa stūmoklio apmlitudė yra 5 m). Vėjo ir temperatūros sensorių perduodami duomenys įtakoja teleskopinio stūmoklio poziciją ir keičia tinklinio paviršiaus pavidalą, jam įdumbant ar iškylant. Pastato forma vis kitokia kiekvienais metais, sezoną, mėnesį, savaitę, dieną, valandą, minutę. Silueto įdubos ir gumbai apšviečiami skirtingomis spalvomis: spalva, kaip ir šviesos intensyvumas, priklauso nuo deformacijos formos.
Laiko ir formos ryšys gali būti pabrėžtas struktūros vibracijos garsu, kylančiu pučiant vėjui. Jis gali būti naudojamas konkrečioms vidaus ar lauko erdvėms kaip audio- fonas. Mados muziejaus architektūra perteikia mados kitimą laike.
 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal