Lietuvos architektų sąjunga

Lietuvos EXPO paviljono Milane projekto konkurse – rekordinis pasiūlymų skaičius

Prieš daugiau kaip du mėnesius paskelbto atviro supaprastinto Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ Milane projekto konkurso rengėjai sulaukė rekordinio skaičiaus pasiūlymų. Iki konkurso sąlygose nurodyto termino – vasario 10 d. – konkursui pateikti 27 koncepciniai projektai, pateikiantys viziją, kaip 2015 metų pasaulinėje parodoje turėtų atrodyti pastatas ar jų grupė, kur bus pristatoma šioje parodoje dalyvausianti Lietuva.

„Pasiūlymų gausa rodo ne tik didelį susidomėjimą galimybe projektuoti prestižinį statinį pasaulinio lygio renginiui, bet ir išaugusį dalyvių pasitikėjimą, kad konkursas yra vykdomas skaidriai ir nešališkai“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Artimiausias dvi savaites vyks vieši konkursui pateiktų darbų aptarimai įvairiuose Lietuvos miestuose.  Nuo šiandien konkursui pateikti projektiniai pasiūlymai jau eksponuojami Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiosios salės fojė (S. Daukanto g. 28, Kaunas), kur vasario 17 d. 16 val. numatytas pirmasis viešas aptarimas. Kitą savaitę darbai taip pat bus pristatomi ir aptariami Klaipėdoje ir Šiauliuose, o nuo vasario 24 d. darbus juos bus galima pamatyti Lietuvos Architektų sąjungos patalpose (Kalvarijų g. 1, Vilnius), kur vasario 24 d. 15:00 val. vyks finalinis viešas aptarimas ir vertinimo komisijos posėdžiai.

Dalyvauti viešuose aptarimuose galės visi norintieji, o pareikšti nuomones apie pateiktus darbus bus kviečiami architektai, įvaizdžio specialistai, parodos temos žinovai, įvairių kitų sričių ekspertai. Laikantis projekto konkurso taisyklių ekspertų bus prašoma deklaruoti savo nešališkumą, savo nuomonę jie bus kviečiami ir žodžiu, ir raštu. Pareikšti nuomones bus kviečiama ir internetinėse svetainėse.

Projektams vertinti sudaryta kompetentinga komisija, kurioje šį kartą be konkursą organizuojančios ministerijos atstovų yra nemažai architektų, verslininkų, visuomenei gerai žinomų žmonių: Architektų sąjungos pirmininkas Gintautas Blažiūnas, Lietuvos Pramonininkų Konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto dekanas Rimantas Buivydas, architektai Rolandas Palekas, Marius Šaliamoras, profesorius etnologas Libertas Klimka, Italijoje dirbantis ir kulinarijos temomis daug rašantis žurnalistas Paulius Jurkevičius, televizijos laidų vedėja, knygos „Pasimatymas su Lietuva“ autorė Edita Mildažytė.

Konkurso sąlygose buvo reikalaujama, kad projektas atitiktų pagrindinę parodos „EXPO 2015” temą – „Pamaitinti planetą, energija gyvenimui“ ir kuo išradingiau pristatytų mūsų valstybę.  Su konkurso nugalėtoju bus sudaroma sutartis dėl paviljono techninio projekto parengimo ir jo įgyvendinimo priežiūros.

Lietuva iki šiol yra oficialiai dalyvavo dešimtyje pasaulinių parodų. Lietuvos paviljonas „EXPO 2012“ P. Korėjoje buvo įvertintas Tarptautinio parodų biuro sidabro apdovanojimu, ne mažiau įspūdingai Lietuva buvo pristatyta pasaulinėse parodose Kinijoje ir Japonijoje. Po didesnės pertraukos pasaulinėms parodoms vėl sugrįžus į Europą, tikimasi, kad „EXPO 2015“ Milane dalyvaus daugiau kaip 140 pasaulio valstybių, o ją aplankys 30 milijonų žmonių iš senojo žemyno ir viso pasaulio.

KONKURSUI PATEIKTI DARBAIKviečiame prie stalo

Aiškinraštis

Sveiks, svieteli margs

Aiškinraštis 

Pieno upės

Aiškinraštis 

Un Tavolo Grande

Aiškinraštis 

Sodas (baltas)

Aiškinraštis 

Siekis

Aiškinraštis 

Užakuotas medus gardesnis

Aiškinraštis  

Chromosoma

Aiškinraštis 

Bręstantis trečiojo tūkstantmečio vaisius

Aiškinraštis 

Fields of Gold

Aiškinraštis 1, 2 , 3

Sodas (geltonas)

Aiškinraštis 

Growing Lithuania

Aiškinraštis 

Pajusk Lietuvą

Aiškinraštis 

Biosfera

Aiškinraštis 

Javų pėdas

Aiškinraštis 

Pieva

Aiškinraštis  

Baltas kaip pienas

Aiškinraštis 

Balansas

Aiškinraštis 1 , 2

Laukas

Aiškinraštis 

Karalių pasaka 

Aiškinraštis 

LT Lithuanian table

Aiškinraštis 

Lietuva. Tyra gamta

Aiškinraštis 

Grūdų džiovykla

Aiškinraštis 

Energijos taurė žemei

Aiškinraštis 

Taste of Forest

Aiškinraštis  

Lauknešėlis

 

Aiškinraštis 1 , 2

Piliakalnis

Aiškinraštis 1 , 2 ,3

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal