Lietuvos architektų sąjunga

Geriausią pasaulio architektūrą rinko lietuviai

Foto: D. Traškinaitė

Tarptautinis Čikagos architektūros ir dizaino muziejus Athenaeum, turintis savo padalinius Dubline ir Atėnuose, bendradarbiaudamas su Europos meninio dizaino ir urbanistinių studijų centru jau kelis dešimtmečius teikia tarptautinius architektūros apdovanojimus – International Architecture Awards.

Būti prestižinio konkurso žiuri nariais šiemet pasiūlyta lietuvių architektams ir architektūros mokslininkams, nes pagal konkurso sąlygas vertinimui kasmet kviečiami vis kitos šalies architektūros žinovai.

Kovo 7 dieną į VGTU Architektūros fakultetą atvykus Athenauem muziejaus prezidentui C. Narkiewicziui-Laine ir Europos dizaino ir urbanistinių studijų centro direktoriui Ioannis Karalias, posėdžiavo 2019 metų tarptautinio naujosios architektūros konkurso vertinimo komisija. Ją sudarė Lietuvos architektų sąjungos pirminkė Rūta Leitanaitė ir penki VGTU architektūros fakulteto dėstytojai: prof. dr. Kęstutis Lupeikis, prof. dr. Almantas Samalavičius, fakulteto dekanas doc. dr. Liutauras Nekrošius, doc. dr. Arnoldas Gabrėnas, doc. dr. Audrius Novickas. Per dieną žiuri įvertino daugiau nei 300 konkursui pristatytų architektūros projektų iš daugiau nei 40 šalių.

Konkurso rezultatai po poros mėnesių bus paviešinti Čikagos tarptautinio architektūros ir dizaino muziejaus metiniame renginyje.  

Parengta pagal VGTU Architektūros fakulteto informaciją.

 

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Senąją LAS interneto svetainės versiją rasite adresu old.architektusajunga.lt

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal