Lietuvos architektų sąjunga

Lietuva raginama skubiau integruoti naujos ES direktyvos dėl Viešųjų pirkimų konkursų nuostatas

Europos Komisija (EK) reguliariai siunčia laiškus su oficialiais pranešimais toms ES šalims, kurios nustatytu laiku neįvykdo įpareigojimo įkelti ES Direktyvas į savo nacionalinius įstatymus. Šiandien Europos Komisija prašo, kad 21 ES šalis visa apimtimi įkeltų vieną ar daugiau iš trijų viešųjų pirkimų ir koncesijų Direktyvų (Direktyvos 2014/23/EC,2014/24/EC, 2014/25/EC) į savo nacionalinius įstatymus.

Visos ES šalys buvo įpareigotos pranešti apie naujųjų viešųjų pirkimų taisyklių įkėlimą iki 2016 m. balandžio 18 d. Komisijos prašymas įgauna oficialaus pranešimo formą ir dabar yra siunčiamas Austrijai, Belgijai, Bulgarijai, Kroatijai, Čekijos Respublikai, Kiprui, Estijai, Airijai, Graikijai, Latvijai, Lietuvai, Liuksemburgui, Maltai, Nyderlandams, Lenkijai, Portugalijai, Rumunijai, Slovėnijai, Suomijai, Ispanijai ir Švedijai.

Naujosios Direktyvos užtikrina didesnį viešųjų pirkimų Europoje efektyvumą, taikant naujai parengtas taisykles ir procesą paprastinančias elektronines procedūras. Valdžios institucijos, kurios jau perėjo prie viešųjų pirkimų elektroninėje erdvėje, praneša, kad jų administravimo sąnaudos sumažėjo nuo 5 iki 20%. Kadangi ES šalių metinės sąnaudos viešiesiems pirkimams viršija 1,9 trilijonų eurų, kiekvieni sutaupyti 5% grąžintų beveik 100 milijardų eurų į valstybės iždą.

Naujosios taisyklės suteiks mažoms ir vidutinėms įmonėms galimybę lengviau ir pigiau dalyvauti viešuose konkursuose, užtikrins ES skaidrumo ir konkurencijos principų laikymąsi. Padidėjęs skaidrumas pagerina atskaitomybę ir padeda kovoti su korupcija. Taisyklės taip pat įgalina vadovaujančias institucijas naudotis viešaisiais pirkimais, siekiant platesnio masto politinių tikslų, pavyzdžiui, susijusių su aplinkosauga, socialinėmis problemomis ir inovacijomis.

Europos Komisijos apžvalga – „ES Viešųjų pirkimų reforma: Mažiau biurokratijos – didesnis efektyvumas. Naujųjų ES Viešųjų pirkimų ir koncesijų taisyklių, įvestų 2016 metų balandžio 18 dieną, apžvalga

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal