Lietuvos architektų sąjunga

LAS nepritaria uždaram architektūriniam konkursui

LAS griežtai pasisako prieš bendrovių “Hanner” ir “Contestus” organizuojamą daugiabučių kvartalo Vilniuje uždarą konkursą, kuriame architektai kviečiami projektuoti už dyką.


Dalyvauti konkurse, kurio užduotis – suprojektuoti tris daugiabučius Bajorų ir Mokslininkų g. – kvietimus gavo keli Lietuvos architektų biurai. Konkurso sąlygose dalyvių reikalaujama pateikti, be kitų dokumentų, genplanį, aukštų planus, butų planus su baldų išdėstymu, fasadus, vizualizacijas. Taip pat nurodyti projektavimo darbų kainą, galimus subrangovus.


Tuo tarpu organizatoriai sąlygose nenurodo nei vertinimo komisijos sudėties, nei vertinimo kriterijų, neįsipareigoja  pateikti vertinimo rezultatų argumentų (nelaimėję konkurso dalyviai gautų tik pranešimą apie konkurso baigtį). Premijos ar honorarai konkurso dalyviams konkurso sąlygose neminimi.


Lietuvos architektų sąjunga pasisako prieš šį ir analogiškus konkursus, kuriuose užsakovas siekia gauti paklausų produktą – idėjų banką – neatlygindamas kūrėjams (architektams). LAS nuomone, tokiuose konkursuose, kuriuose nėra užsakovo įsipareigojimų dėl architektūros kokybės (kai konkurso rezultatus lemia ne profesionali, o subjektyvi užsakovo nuomonė), nėra užtikrinamas ir viešas interesas.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal