Lietuvos architektų sąjunga

LAS Etikos komisijos posėdis

Kovo 27 d. vykusiame LAS Etikos komisijos posėdyje išrinktas Etikos komisijos pirmininkas. Juo tapo architektas Algimantas Mačiulis.


Komisija svarstė 2 klausimus:


1. Architektas L.Tuleikis Etikos komisijai pateikė prašymą apsvarstyti ir įvertinti Lukiškių aikštės sutvarkymo konkurso II turo vieno iš dalyvių kolektyvo – R. Paleko “ARCH studijos” elgesio etiškumą. Vystant II konkurso etapui, komanda surengė spaudos konferenciją, pristatančią konkursinį projektą visuomenei.
Etikos komisijos nariai vienbalsiai nutarė, jog etikos pažeidimo nebūta, nes konkurso II-as etapas buvo atviras, visi jo dalyviai turėjo vienodą teisę viešai pristatyti savo darbus, bet ne visi šia teise pasinaudojo. Komisija rekomendavo ateityje, rengiant Konkurso sąlygas, aiškiau reglamentuoti konkursinių darbų viešų pristatymų visuomenei ir žiniasklaidai tvarką.  


2. Architektas D. Svetikas informavo apie situaciją, kai ne jo valia įdėtas reklaminis skelbimas “15 min.lt ” apie nelegalių statybų legalizavimą neatitinka tikrovės. Todėl žiniasklaidoje išdėstytas situacijos interpretavimas kenkia jo reputacijai. Architektas paaiškino, kad padeda susitvarkyti juridinius dokumentus tiems, kuriems jau pasibaigęs statybos galiojimo laikas, kai tolesnė statyba tampa nelegali. 
Etikos komisija konstatavo, kad tokio pobūdžio reklaminiai skelbimai ydingi, nes iškreipia dalyko esmę. O D. Svetiko paaiškinimas apie faktiškai jo atliekamus darbus įrodo, kad Etikos principai ir Įstatymai nepažeisti. 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal