Lietuvos architektų sąjunga

Konkurso „Namas optimistui” nugalėtojai

Architektūrinio-idėjinio konkurso „Namas optimistui“ metu išrinkti ir apdovanoti 6 geriausi projektai.
Konkurso, kurį organizavo žurnalas „Centras“ ir Lietuvos architektų sąjunga, darbus vertino žiuri, sudaryta iš architektų A.Asausko, R.Kilčiausko, R.Paleko ir žurnalo „Centras“ vyriausiojo redaktoriaus V.Norkaus.


Žiuri nuomone, svarbiausia užduotis buvo darbuose atspindėti antivartotojišką, atsakingą gyvenimo būdą, žmogiškumą, paprastumą, nuoširdumą, altruizmą. Visų pirma tai požiūris, jog Žemėje reikia užimti tik tiek vietos, kiek tau reikia, paliekant po savęs progresyvius altruistinius pėdsakus. Optimisto architektūra – estetiška, demonstruojanti autoriaus požiūrį į vertybes, o taip pat funkcionali, taupi, ekologiška, prieinama visiems.
Be to, tai – nauji, netikėti sprendimai; idėjos, pagerinančios aplinką.


Vertinimo komisijos nuomone,  42 konkurse dalyvavusius darbus galima suskirstyti į kategorijas:
– realus ekonomiškas projektas
– terminų “optimistas, optimizmas” interpretacija
– tradicinė termino “ekologiškas namas” interpretacija
– netikėtas esamų erdvių panaudojimas


NUGALĖTOJAI


I vieta – “Namas reklamoje” (L.Tuleikis, K.Vaikšnoras, P.Vaitiekūnas). Projektas šmaikščiai, o kartu labai paprastai ir racionaliai panaudoja esamas erdves, joms suteikdamas teigiamos prasmės. Taip pat jis reaguoja į neigiamas Lietuvos kraštovaizdžio tendencijas. 


II vieta – “Gyvas namas” (Kęstutis Indriūnas, Kornelija Šinkūnaitė). Už tylų tikrą optimizmą, džiaugsmą paprastuose dalykuose, architektūros tradicijų tąsą. 


III vieta – “Namas šiukšlyne” (Martynas Marozas). Už taiklius filosofinius pamąstymus namo optimistui tema, estetišką architektūrą ir įtikinantį pateikimą. 


Diplomai:


 


“Namas Seime” (K.Balčiūnaitė, V.Bulikas, J.Padvarskaitė). Už politinį aktualumą, pataikymą į laikmetį. 


“Namas po tiltu” (Andrius Tebelškis) Užstatyta vieta panaudojama dar kartą kitai funkcijai, todėl sprendimas ekonomiškas ir ekologiškas. 


“Optimistų miestelis” (Tadas Jonauskis, Justina Muliuolytė). Su optimizmu išreikšta demokratijos, „visi skirtingi, visi lygūs“ idėja.Visiems nugalėtojams įteikti diplomai, knygos apie dizaino istoriją, o pirmų trijų vietų laimėtojams – specialūs gurmano buitį papildantys prizai.
Konkurso darbai iki balandžio 24 d. eksponuojami Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g.1, Vilnius), nuo balandžio 30 d. iki gegužės 12 d. jie bus eksponuojami Kaune, Lietuvos architektų sąjungos namuose (Vilniaus g. 22, Kaunas).

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal