Lietuvos architektų sąjunga

Koks bus Lietuvos paviljonas Šanchajaus EXPO 2010?

2010 metų vasarą Šanchajuje vyks pasaulinė paroda EXPO 2010, tarp kurios 185 dalyvių bus ir Lietuva.


Parodoje, kurios pagrindinė tema – „Geresnis miestas, geresnis gyvenimas”, bus pristatomi pažangiausi šiuolaikinių miestų planavimo ir projektavimo pavyzdžiai, pasiekimai gyvenamojo būsto ir visuomeninės paskirties pastatų statyboje, pabrėžiama harmonijos su aplinka ir gamta svarba.


Nemažai užsienio šalių paviljonų kūrė konkursus laimėję garsūs architektai (Danijos – “Bjarke Ingels Group”, Ispanijos – architektai Enric Miralles ir Benedetta Tagliabue,  Didžiosios Britanijos – “B.Heatherwick studio”, Prancūzijos – architektas Jacques Ferrier, Italijos – G. Imbrighi, Liuksemburgo – F.Valentiny irk t.). Paviljonų projektus galima apžiūrėti EXPO 2010 tinklapyje.
Paviljonams įrengti šalys numato skirti iki 50 mln. eurų (palyginimui Lietuvos biudžetas – 5 mln. litų, reikia mažiausiai 20 mln. litų).


Lietuvoje konkurso paviljonui sukurti nebuvo skelbta, o EXPO 2010 tinklapyje pasirodė koncepcinis paviljono projektas, sukurtas reklamos kompanijos, kuriai Aplinkos ministerija užsakė parengti ekspozicijos formos ir turinio idėją.Nors parodos tema tiesiogiai susijusi su architektūra, urbanistika, apie rengimąsi parodai Lietuvos architektų sąjunga nebuvo informuota.


Pasak Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus Romo Jankausko, atsakingo už pasirengimą Šanchajaus EXPO, paviljono konkursas dar vyks – jis bus paskelbtas vasario mėnesį.  Jame galės dalyvauti architektai kartu su  kitų sričių menininkais, nes projekte turėtų būti pateikiami ne tik paviljono, bet ir pristatomos medžiagos (filmo, muzikos, teksto) pasiūlymai.
Preliminariai pasiūlyta paviljono tema –“Blossoming city” jau patvirtinta, todėl konkurso darbų pasiūlymai ją turės atitikti.


Lietuvos architektų sąjungos nuomone, EXPO 2010 tinklapyje pateiktas paviljono pasiūlymas savo menine verte ir semantika nėra adekvatus pasaulinės parodos svarbai ir Lietuvos ekspozicija kitų šalių paviljonų kontekste neatrodytų reprezentatyviai. Sąjunga kreipsis į Aplinkos ministrą su prašymu suteikti savalaikę informaciją apie pasirengimą parodai, taip pat įtraukti architektus į konkurso užduoties formavimą.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal