Lietuvos architektų sąjunga

Interjero konkurse LAS apdovanojimą skyrė už parodos architektūrą

„Namo ir aš“ ir „Li Sadolin“ interjero konkurse Lietuvos architektų sąjunga savo prizą skyrė „Parodos „Šaltojo karo modernizmas“ architektūra“ (kuri buvo eksponuojama Nacionalinėje dailės galerijoje) autorių kolektyvui „AEXN ir CO“ (Tomas Grunskis, Lukas Miceika, Rasa Šimatonytė, Ieva Cicėnaitė, Karolis Kyzikas ir Julija Reklaitė).
Interjero projektų parodą vertinusi tarptautinė komisja taip pat pripažino šio darbo kokybę – jam visuomeninių interjerų kategorijoje taip pat skirta pirmoji vieta.


LAS komisijos narių architektų T.Balčiūno ir R.Kilčiausko komentaras:
Konkursui pateikti darbai labai skyrėsi savo paskirtimi, apimtimi ir sprendimais,  todėl išrinkti vienintelį geriausią buvo neįmanoma.
Didžiausia konkurencija – kiekybės ir kokybės prasmėmis – buvo individualaus namo ar buto interjerų kategorijose. Šio tipo interjerus vertinti yra ypač sudėtinga, nes kiekvienas jų yra itin individualaus kūrėjo ir užsakovo santykio rezultatas.
Kitose kategorijose – viešas interjeras ir darbinės aplinkos interjeras – darbų būta mažiau, tačiau matėsi kūrėjų potencialas perteikti ir savaip interpretuoti iškilusius uždavinius.
Bandant užsibrėžti vertinimo kriterijus, pasirinkta meniškumo kategorija. Geras meno kūrinys yra kaip mokslinis tyrimas, kai aplinka tyrinėjama ieškant naujų atsakymų neužduodant tiesioginio panaudojimo klausimo. Tai – neribotas ieškojimas, kuris suteikia vartotojams patirti realybę vis kitaip.
Dauguma konkursui pateiktų darbų demonstruoja šiandienai ypač būdingą deklaratyvų ir formalistinį požiūrį į erdvės formavimą. Tačiau keletas darbų išsiskiria savo skatinimu mąstyti ir stimuliuoja kūrybiškumą. Labiausiai šie aspektai skleidžiasi nugalėtojų darbe „Parodos „Šaltojo karo modernizmas“ architektūra“ autorių kolektyvas AEXN ir CO (Tomas Grunskis, Lukas Miceika, Rasa Šimatonytė, Ieva Cicėnaitė, Karolis Kyzikas ir Julija Reklaitė)

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal