Lietuvos architektų sąjunga

EAT tyrimas – architektų cecho optimizmas mažėja

Paskutinio ketvirčio Europos Architektų Tarybos apžvalga rodo, kad ekonominės krizės poveikis architekto profesijai gilėja.

Statybos sektorius laikomas vienu geriausių barometrų bendros ekonomikos gyvybingumui nustatyti. Pirmieji šaltą vėją ir atsigavimo brizą pajaučia architektai.

Todėl 2009 EAT inicijavo ketvirčių apžvalgas, kuriose apibendrintos praktikuojančių architektų nuomonės apie ekonominės krizės įtaką jų studijos ir apskritai cecho darbui. Apžvalgos paremtos klausimynu, kuris parengtas 14 kalbų, jį savanoriškai pildo EAT dalyvaujančių architektų organizacijų nariai.

Antrosios apžvalgos duomenys buvo renkami birželio 15-29 d., rezultatai atspindi žymiai pesimistiškesnę profesionalų nuotaiką nei prieš tris mėnesius. Atsakymų skaičius buvo dvigubai didesnis, kas rodo susidomėjimą tema.

62% respondentų atsakė, kad dabartinė situacija yra “bloga” ar “labai bloga” (balandį taip manė 46%).  Tik 8% respondentų atsakė, kad situacija “gera” arba “labai gera” (balandį – 15%).
Beveik kas trečiam architektų biurui teko sumažnti personalą nuo krizės pradžios 2008 rugsėjį. Respondentai mano, kad ateinančiais trimis mėnesiais darbuotojų skaičių reikės mažinti dar 23%. Vis dėlto 7% biurų nuo 2008 m. rugsėjo priėmė į darbą naujų architektų.

Apžvalgos rezultatai nedžiaugsmingi Europos Sąjungai, į juos dėmesį turėtų atkreipti visų lygių Europos politikai. EAT ir jos narės, pasirengę prisidėti prie aiškiai apibrėžtų veiksmų, tiki, kad tinkama pradžia būtų viešas investavimas į tvarią statybą ir esamų pastatų energetinio efektyvumo pagerinimas.

APŽVALGOS REZULTATAI

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal