Lietuvos architektų sąjunga

EAT tarptautinė architektūros konferencija

Tarptautinėje konferencijoje, kurią balandį Briuselyje organizavo Europos architektų taryba, remiama Europos komisijos prezidento J.M.Barroso bei daugiau nei 400 svarbių Europos politikų, buvo diskutuota apie Europos architektūros aktualias problemas, rengiamos gairės ateities urbanistinei aplinkai formuoti. Renginyje dalyvavo Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos architektų rūmų vadovai ir atstovai.
Konferencijos metu pažymėta, kad kol šiuolaikinės architektūros uždavinys kurti grožį, dažnai sunkai suderinamas su rinkos interesais, todėl vienas iš svarbiausių uždavinių – užtikrinti demokratinį dialogą.
Taip pat paskatinta kurti miestus kaip bendrus kokybiško gyvenimo židinius, prieinamus visiems, ir atnaujinti juos kaip demokratijos erdves.
J.-M.Beaupuy, Europos tarybos narys, Europos Urbanistinės plėtros grupės prezidentas, teigė, jog rudenį Grupė pateiks Europos parlamentui naują meistų plėtros valdymo metodiką, siekiančią pagerinti miesto socialinę, kultūrinę ir ekonominę aplinką.
Konferencijoje patvirtintas Briuselio pareiškimas, kuriame pabrėžta, kad:
• Architektūra yra vienas iš svarbiausių įrankių, orientuojantis investicijas darnios plėtros kryptimi
• Miestų plėtrai reikia integruoto darbo, į kurį būtų įtraukti politikai, architektai, investuotojai ir visuomenė
•Planuotojai, projektuotojai, statybininkai ir galutiniai vartotojai privalo dirbti kartu ir sukurti bei palaikyti tvarios urbanistinės aplinkos kokybę
• viešieji pirkimai turi būti naudojami skatinant darnią plėtrą ir aplinkos kokybę; ypatingas dėmesys turi būti skirtas esamo viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo modeliui tobulinti.
Briuselio pareiškimas anglų kalba


 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal