Lietuvos architektų sąjunga

A.Zavišos apdovanojimo už rekreacinės architektūros pasiekimus nugalėtojai

Architekto Algimanto Zavišos vardas kaip ir kasmet rugsėjo pradžioje sukvietė architektų bendruomenę į Nidą. Derėjo pasikalbėti apie Lietuvos rekreacinę architektūrą, aptarti jos geriausius pavyzdžius, pabendrauti. Renginys prasidėjo Neringos bendrojo plano pristatymu ir svarstymu. Vėliau susirinkusieji pagerbė architektą A. Zavišą, formavusį šiandienę Neringą, prie jo kapo senosiose Nidos kapinaitėse. Čia prisiminimais apie A. Zavišą dalijosi Neringos meras Vigandas Giedraitis bei A. Zavišos vardo fondo prezidentas Leonardas Vaitys.
Architekto Algimanto Zavišos paramos ir labdaros fondas įsteigtas 1999-aisiais, praėjus metams po architekto mirties. Nuo 2003 m. fondas kasmet skiria prizą už geriausią rekreacinės architektūros kūrinį, o nuo 2004-ųjų – prizą už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje.


Šiemet geriausiu rekraciniu objektu išrinktas gyvenamasis namas Naujųjų Bajorų kaime, jo architektai – Vilius Adomavičius ir Vida Vyšniauskienė. Objektas įsimintinas dėl idėjos ir įgyvendinimo tapatumo.


Kiti nominantai:


Gyvenamasis namas su svečių namų ir kavinės patalpomis Smilčių g. 69 / Žvejų g. 8 Palangoje. Architektai: Edgaras Neniškis, Liudvika Rūsna Vaineikytė, Rolandas Liola.
 


Gyvenamasis namas J. Šliūpo g. 11a Palangoje. Architektai: Eugenijus Miliūnas ir Rasa Bingelytė.
 


Kvartalas „Vertamedžio laukymė“ Druskininkuose. Architektai: Kęstutis Kisielius ir V. Augustinavičius.
 


Vandens procedūrų parko rekonstrukcija V. Kudirkos g. 45 Druskininkuose. Architektai: Astijus Taujanskas, Leonardas Meškys ir Lina Kišonienė.
Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje šiemet įvertintas architektas Alfredas Paulauskas, 1964 m. suprojektavęs vėliau Nidos simboliu tapusį prieplaukos pastatą. Laureatams įteikti Arūno Daugėlos stiklo meno kūriniai. Už ilgametę veiklą A. Zavišos fonde Neringos miesto savivaldybė padėkojo ir įteikė atminimo medalį architektui Leonardui Vaičiui, o visiems penkiems nominantams – vėtrunges. Renginio metu pristatyta ir monografija apie Architektūros Riterio ordininką profesorių Vladą Stauską.
Po oficialiosios dalies bei maestro Povilo Jaramino ir solisčių koncerto, skirto pagerbti laureatams, draugams surengtas furšetas, tradiciškai pratęstas kito ryto pusryčiais su žuviene.


Daugiau informacijos čia.


 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal