Lietuvos architektų sąjunga

Ekspertai pritarė Žygimantų gatvės perimetriniam užstatymui

Rugpjūčio 29 d. įvykusiame Vilniaus urbanistikos ir architektūros ekspertų tarybos posėdyje, kuriam pirmininkavo Gintautas Baranauskas, posėdžio sekretorius – Julijonas Bučelis, dalyvavo Tarybos nariai: Artūras Asauskas, Gintautas Baranauskas, Vytautas Biekša, Gintaras Čaikauskas, Irena Kliobavičiūtė, Rolandas Liola, Algimantas Mačiulis, Gierė Miknevičienė, Saulius Mikštas, Linas Naujokaitis, Mindaugas Pakalnis, Arūnas Eduardas Paslaitis, Gediminas Paslaitis, Lukas Rekevičius, Donaldas Trainauskas.

Posėdžio svečiai: Marija Nemunienė, Jūratė Juozaitienė, Remigijus Bimba, Audrius Ambrasas, Beatričė Tamošiūnaitė, Vilma Adomonytė.

Darbotvarkėje – projektuojamo užstatymo Žygimantų g. 12, 13, Vilniuje,  perimetrinio užstatymo ir panoramos santykio bei Žygimantų gatvės išklotinės architektūros įvertinimas.

Medžiagą pristatė UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ architektas Remigijus Bimba ir architektas Audrius Ambrasas. Recenzavo – Linas Naujokaitis ir Marija Nemunienė (paveldosauginė dalis). Objekto autoriai: Žygimantų g. 12 – architektai Remigijus Bimba ir Raimondas Gudauskas, Žygimantų g. 13 – architektas Audrius Ambrasas.

Visi posėdyje dalyvavę ekspertai, vertindami pateiktą Žygimantų g. 12 ir 13 siūlomo užstatymo, panoramos ir gatvės išklotinės medžiagą, vieningai pažymėjo, kad perimetrinis užstatymo tipas yra vienintelis teisingas kelias ne tik kvartalo užstatymo užbaigtumui ir vientisumui pasiekti, bet ir visos krantinės užstatymui, kaip vertybei, suformuoti. Konstatuota, kad tai kompromisinis variantas, minimaliai pažeidžiantis panoramos vertingąsias savybes ir išsaugojantis panoramos siluetą.

Projekto autoriams rekomenduota pastatų architektūrinėje išraiškoje mažinti atskirų stoglangių skaičių, atkreipti dėmesį į greta esančių pastatų karnizų žaismą ir tobulinti fasadų medžiagiškumą.

 

VAUET posėdžių medžiaga iki 2017 m.

Įrašus apie ankstesnius (iki 2017 m.) Vilniaus Architektūros-urbanistikos ekspertų tarybos (VAUET) posėdžius rasite adresu: http://old.architektusajunga.lt/architekturos-ekspertu-tarybos-posedziai

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal